Szczegółowa instrukcja montażu i użytkowania hamaka
Prosimy uważnie przeczytać poniższą instrukcję przed montażem hamaka niemowlęcego.
Upewnij się, że jesteś do niego odpowiednio przygotowany, posiadasz fachową wiedzę techniczną i odpowiedni sprzęt. Upewnij się, że miejsce, które wybrałeś na montaż swojego hamaka jest solidne i bezpieczne. Upewnij się, że miejsce te nie znajduje się w pobliżu źródeł ognia, krawędzi i kantów mebli, ścian i innych niebezpieczeństw.
Pamiętaj, jeżeli nie czujesz się na siłach, nie mocuj hamaka samodzielnie wiercąc otwory w suficie lub ścianach, balustradach, pniach drzew, słupach. Skorzystaj lepiej z usług fachowca. Wadliwy montaż hamaka może być przyczyną niebezpiecznych wypadków.
Montaż hamaka
-
Do montażu hamaka używaj tylko oryginalnych, załączonych w opakowaniu elementów. Nie ponosimy odpowiedzialności za użycie innych elementów, montaż czy użytkowanie niezgodne z niniejszą instrukcją.
-
Hamak można montować jedynie w stropie betonowym lub belce drewnianej.
-
Montaż w drewnie:
-
Upewnij się, że belka nie próchnieje. Minimalny wymagany wymiar belki to 10x10 cm. Używając 7 mm wiertła do drewna wywierć otwór na głębokość 80 mm. Upewnij się, że w otworze nie pozostał żaden pył. Wkręć hak oczkowy do samego końca, lecz nie używając przesadnie dużo siły. Upewnij się, że hak oczkowy się nie porusza
-
-
Montaż w betonie:
-
Używając 14 mm wiertła do betonu wywierć otwór na głębokość 80 mm. Upewnij się, że w otworze nie pozostał żaden pył. Wsuń kołek rozporowy do samego końca a następnie wkręć hak oczkowy. Upewnij się, że hak oczkowy się nie porusza.
-
-
Złóż linę na pół i przełóż przez otwór haka sufitowego tworząc w ten sposób pętlę. Przełóż oba końce liny przez pętlę i zaciśnij. Miejscem złożenia liny będziesz regulować wysokość zawisu hamaka.
-
Jeden koniec liny zawiąż w pętlę. Upewnij się, że węzeł się nie przesuwa. W tę pętlę zahacz mniejszy karabinek, w którym następnie umieść oczko sprężyny. W drugie oczko sprężyny zahacz większy karabinek węższą stroną do góry.
-
Pod spodem hamaka ukryty jest suwak. Rozsuń suwak, umieść materac w dnie hamaka i zasuń suwak.
-
Zbierz w dłoni środek materiału hamaka i umieść go w szerszym końcu większego karabińczyku (dla ułatwienia środek hamaka oznaczyliśmy ozdobnym przeszyciem)
-
Zamontuj deseczkę rozporową między bokami hamaka i zawiąż dokładnie sznurki na końcach deski oplatając materiał tak, by uniemożliwić jego wysunięcie się. Wyrównaj deseczkę tak, by była poziomo.
-
Rozciągnij sprężynę do pełnej długości i upewnij się, że dół hamaka jest wtedy co najmniej 20 cm nad ziemią. Jeśli jest za nisko, popraw długość liny.
-
Twój hamak jest gotowy do użycia! Po ułożeniu w nim dziecka pamiętaj o zapięciu na napy boku zabezpieczającego nóżki. Kiedy nie używasz tego boku, możesz go przyłożyć do spodu hamaka, gdzie ukryte są przytrzymujące go magnesy.
Użytkowanie hamaka
-
Zawsze przed rozpoczęciem użytkowania sprawdź czy elementy montażowe są dobrze umocowane i czy nie zostały uszkodzone. Sprawdzaj linę montażową, która ulega zużyciu w wyniku intensywnego użytkowania. Wymień ją gdy zauważysz pierwsze oznaki zużycia.
-
Zawsze nadzoruj dziecko znajdujące się w hamaku.
-
Kładź dziecko zawsze na plecach, zaprzestań użytkowania hamaka gdy dziecko zacznie się przekręcać.
-
Hamak przeznaczony jest dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy, do 15 kg.
-
W hamaku można umieścić tylko jedno dziecko.
Czyszczenie
-
Hamak (bez materaca) wykonany w 100% z bawełny można prać w pralce w 40°C, prasować w temperaturze maksymalnie 200°C, nie czyścić chemicznie, nie wybielać. Blaknięcie niebielonej tkaniny bawełnianej, z której wykonany jest hamak jest naturalnym zjawiskiem.
-
Materac wykonany z wełny merynosa i bawełny należy prać ręcznie w płynie do prania wełny. Jeżeli pranie nie jest konieczne, materac wystarczy wietrzyć, ponieważ wełna regeneruje się w kontakcie z tlenem oraz nie namnażają się w niej bakterie.