top of page

Szczegółowa instrukcja montażu i użytkowania hamaka

Prosimy uważnie przeczytać poniższą instrukcję przed montażem hamaka niemowlęcego.

 

Upewnij się, że jesteś do niego odpowiednio przygotowany, posiadasz fachową wiedzę techniczną i odpowiedni sprzęt. Upewnij się, że miejsce, które wybrałeś na montaż swojego hamaka jest solidne i bezpieczne. Upewnij się, że miejsce te nie znajduje się w pobliżu źródeł ognia, krawędzi i kantów mebli, ścian i innych niebezpieczeństw.

Pamiętaj, jeżeli nie czujesz się na siłach, nie mocuj hamaka samodzielnie wiercąc otwory w suficie lub ścianach, balustradach, pniach drzew, słupach. Skorzystaj lepiej z usług fachowca. Wadliwy montaż hamaka może być przyczyną niebezpiecznych wypadków.

Montaż hamaka

 1. Do montażu hamaka używaj tylko oryginalnych, załączonych w opakowaniu elementów. Nie ponosimy odpowiedzialności za użycie innych elementów, montaż czy użytkowanie niezgodne z niniejszą instrukcją.

 2. Hamak można montować jedynie w stropie betonowym lub belce drewnianej.

 3. Montaż w drewnie:

  1. Upewnij się, że belka nie próchnieje. Minimalny wymagany wymiar belki to 10x10 cm. Używając 7 mm wiertła do drewna wywierć otwór na głębokość 80 mm. Upewnij się, że w otworze nie pozostał żaden pył. Wkręć hak oczkowy do samego końca, lecz nie używając przesadnie dużo siły. Upewnij się, że hak oczkowy się nie porusza

 4. Montaż w betonie:

  1. Używając 14 mm wiertła do betonu wywierć otwór na głębokość 80 mm. Upewnij się, że w otworze nie pozostał żaden pył. Wsuń kołek rozporowy do samego końca a następnie wkręć hak oczkowy. Upewnij się, że hak oczkowy się nie porusza.

 5. Złóż linę na pół i przełóż przez otwór haka sufitowego tworząc w ten sposób pętlę. Przełóż oba końce liny przez pętlę i zaciśnij. Miejscem złożenia liny będziesz regulować wysokość zawisu hamaka.

 6. Jeden koniec liny zawiąż w pętlę. Upewnij się, że węzeł się nie przesuwa. W tę pętlę zahacz mniejszy karabinek, w którym następnie umieść oczko sprężyny. W drugie oczko sprężyny zahacz większy karabinek węższą stroną do góry.

 7. Pod spodem hamaka ukryty jest suwak. Rozsuń suwak, umieść materac w dnie hamaka i zasuń suwak.

 8. Zbierz w dłoni środek materiału hamaka i umieść go w szerszym końcu większego karabińczyku (dla ułatwienia środek hamaka oznaczyliśmy ozdobnym przeszyciem)

 9. Zamontuj deseczkę rozporową między bokami hamaka i zawiąż dokładnie sznurki na końcach deski oplatając materiał tak, by uniemożliwić jego wysunięcie się. Wyrównaj deseczkę tak, by była poziomo.

 10. Rozciągnij sprężynę do pełnej długości i upewnij się, że dół hamaka jest wtedy co najmniej 20 cm nad ziemią. Jeśli jest za nisko, popraw długość liny.

 11. Twój hamak jest gotowy do użycia! Po ułożeniu w nim dziecka pamiętaj o zapięciu na napy boku zabezpieczającego nóżki. Kiedy nie używasz tego boku, możesz go przyłożyć do spodu hamaka, gdzie ukryte są przytrzymujące go magnesy.

Użytkowanie hamaka

 1. Zawsze przed rozpoczęciem użytkowania sprawdź czy elementy montażowe są dobrze umocowane i czy nie zostały uszkodzone. Sprawdzaj linę montażową, która ulega zużyciu w wyniku intensywnego użytkowania. Wymień ją gdy zauważysz pierwsze oznaki zużycia.

 2. Zawsze nadzoruj dziecko znajdujące się w hamaku.

 3. Kładź dziecko zawsze na plecach, zaprzestań użytkowania hamaka gdy dziecko zacznie się przekręcać.

 4. Hamak przeznaczony jest dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy, do 15 kg.

 5. W hamaku można umieścić tylko jedno dziecko.

Czyszczenie

 1. Hamak (bez materaca) wykonany w 100% z bawełny można prać w pralce w 40°C, prasować w temperaturze maksymalnie 200°C, nie czyścić chemicznie, nie wybielać. Blaknięcie niebielonej tkaniny bawełnianej, z której wykonany jest hamak jest naturalnym zjawiskiem.
   

 2. Materac wykonany z wełny merynosa i bawełny należy prać ręcznie w płynie do prania wełny. Jeżeli pranie nie jest konieczne, materac wystarczy wietrzyć, ponieważ wełna regeneruje się w kontakcie z tlenem oraz nie namnażają się w niej bakterie.

bottom of page