top of page
11062b_f0cd2b56e86443d68d21b6bc12fe055c_

FAQ

 • Do jakiego wieku przydaje się hamak?
  Hamak najlepiej sprawdza się od urodzenia do około 6-8 miesiąca życia, kiedy to dziecko zaczyna się przekręcać – wtedy należy zaprzestać korzystania z hamaka lub robić to tylko pod ciągłym nadzorem osoby dorosłej. Zakres wagowy sprężyny: 4-15 kg.
 • Czy hamak jest bezpieczny?
  Sami jesteśmy rodzicami i bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas priorytetem. Noworodek leżąc w hamaczku ma lekko zaokrąglony kręgosłup, zgodnie z fizjologicznym dla niego po porodzie kształtem litery C. Jednocześnie leży w pozycji horyzontalnej, więc stosunkowo ciężka główka nie uciska delikatnego kręgosłupa. Delikatne kołysanie przypomina ruch w łonie matki i nie dostarcza nadmiernej symulacji bodźcami zewnętrznymi. Pamiętaj jednak, aby zapewnić dziecku także możliwość ruchu na twardej, stabilnej powierzchni – to również jest ważne dla prawidłowego rozwoju Twojego malucha. Hamaczek jest też wykonany z przewiewnej bawełny aby zapewnić odpowiedni dostęp powietrza. Tutaj można przeczytać badanie przeprowadzone w 2014 roku wskazujące na brak różnicy w poziomie saturacji krwi u dzieci śpiących w hamakach i dzieci śpiących w łóżeczkach.
 • Jak dbać o hamak?
  Hamaczek (bez materacyka) można prać w pralce w 40°C, prasować w temperaturze do 200°C •••, nie suszyć w suszarce bębnowej, nie wybielać. Materac wykonany z wełny merynosa i bawełny należy prać ręcznie w płynie do prania wełny. Jeżeli pranie nie jest konieczne, materac wystarczy wietrzyć, ponieważ wełna regeneruje się w kontakcie z tlenem oraz nie namnażają się w niej bakterie.
 • Jak zawiesić hamak?
  W zestawie z hamakiem dołączony jest hak sufitowy wraz z kołkiem do montażu na stałe w drewnie lub stropie betonowym zgodnie z instrukcją UWAGA: hak oczkowy można mocować tylko w stropie betonowym lub belce drewnianej – należy upewnić się, że drewno nie próchnieje. Ponadto załączoną w zestawie linę można wykorzystać do wieszania hamaka na mocnej gałęzi, belce lub w innym wytrzymałym miejscu – jedynie na własną odpowiedzialność. W zestawie nie ma stojaka ogrodowego, ale hamak pasuje do stojaków wykorzystywanych do wiszących foteli. Należy upewnić się, że miejsce mocowania jest wystarczająco wysokie, aby po naciągnięciu sprężyny hamak nie dotykał podłoża.
 • Gdzie zawiesić hamak?
  Ile rodzin tyle rozwiązań 😊 U nas najlepiej sprawdza się w salonie, gdzie spędzamy najwięcej czasu, więc maluch jest zawsze pod naszą kontrolą, a zarazem słyszy znane mu już dźwięki domu i życia rodzinnego. Zamontowaliśmy też dodatkowy hak w salonie dziadków i hamak zawsze podróżuje z nami.
 • Czy będzie hamak dla starszych dzieci?
  Tak! Pracujemy nad projektem hamaka dla starszych dzieci. Nasze starszaki uwielbiają zabawę i relaks nawet w noworodkowym hamaku – wymieniamy tylko sprężynę na 15-30 kg i bawią się do woli, choć jest to zdecydowanie za ciasne i niedostosowane do ich potrzeb rozwiązanie. Pst.. w planach mamy też kilka innych projektów ;)
 • Nie mogę wybrać innego kraju niż Polska jako adres wysyłki.
  Pracujemy nad możliwością wysyłki za granicę. Jeśli już teraz chcesz zakupić hamak z wysyłką międzynarodową skontaktuj się z nami przez czat, formularz kontaktowy, telefonicznie lub przez wiadomość na social media. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na stronie kontaktu.
bottom of page